Warto czytać…

„Kochajcie książkę, ona ułatwi wam życie, po przyjacielsku pomoże zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć, zdarzeń, ona nauczy was szanować człowieka i samych siebie, ona uskrzydla,rozumie serce uczuciem miłości do świata, do człowieka” – M. Górka.

Książka dostarcza wiedzy o świecie, systematyzuje, uczy twórczego myślenia i to od nas rodziców zależy czy od najmłodszych lat staniemy się łącznikiem pomiędzy naszym dzieckiem a książką. Dzieci są bacznymi obserwatorami, ale również chłonnymi odbiorcami i łatwo przyjmują wzory zachowań. Jeśli w domu rodzinnym panuje zwyczaj czytania przez mamę, tatę to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że zarazimy tym nasz dzieci.

Jeśli sami natomiast czytamy niewiele, czy to ze względów czasowych czy innych, starajmy się poświęcić chociaż 20 minut wieczorem na wspólne czytanie na dobranoc. Wyrobi to w naszym dziecku pożyteczne nawyk systematycznego sięgania po lekturę.

Zwłaszcza w czasie zimy, gdy wieczory są wyjątkowo długie lub gdy złapie nas choroba nadrabiamy książkowe zaległości. Ostatnio na topie jest kosmos oraz podróże z Nelą podróżniczką.

girlanda – Miss Pompon

IMG_5976IMG_6008IMG_5958IMG_5946IMG_5990IMG_6000IMG_6020IMG_5987

 

 

Komentarze

  1. Cześć 🙂 czytam was chyba od samego początku, już raz pisałam Wam co mi się podoba a co nie w tym co robicie 🙂 komentarz został usunięty.. sama nie wiem czemu, to nie była krytyka tylko małe wskazówki, dzięki którym chcę abyście jeszcze lepiej prowadziły bloga 🙂 nadal sądzę, że Wasze zdjęcia są „pozowane”, nie chcę tu nikogo porównywać, ale np blog Szafeczka ma super, niepozowane zdjęcia, zrobione znienacka 🙂 i to jest super! powodzenia i pozdrawiam 🙂

    1. Witam serdecznie:) Dziękuję za wskazówki, każdy ma swój sposób robienia zdjęć, jednym wychodzi to w taki sposób, innym zupełnie inaczej, dlatego blogi są tak różne. Poza tym zdjęcia Szafeczki mi osobiście również się bardzo podobają, ale tam również każde zdjęcie jest przemyślane i zaplanowane. Duży plus dla taty Adriana-fotografa, który świetnie te zdjęcia robi.
      Co do komentarza, nie przypominam sobie, aby któryś był skasowany?:(

  2. My też uwielbiamy czytać książki, mój syn przejął w genach po mnie pasję do książki w twardej oprawie, możecie zajrzeć do nas na bloga i zobaczyć co ostatnio czytaliśmy:)

  3. Ja czytam i Was i Szafeczkę oba lubię tak samo ale oba są inne i dlatego właśnie wchodzę i tu i tam. Na Was miło się patrzy razem i te wpisy lubię najbardziej, poza tym mama ma gust do mody dziecięcej ale również dla nas mam, młodych kobiet i ten styl bardzo mi się podoba i bardzo te wpisy lubię.

Masz jeszcze chwilkę?
Polecam Ci jeszcze artykuły w podobnym klimacie:
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors